IX Anglojęzyczny Przegląd Recytatorski Poetry Out Loud

IX Międzyprzedszkolny Anglojęzyczny Przegląd Recytatorski „Poetry Out Loud”

Katolickim Niepublicznym Przedszkolu św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy

Katolickie Niepubliczne Przedszkole Świętej Jadwigi Królowej w Bydgoszczy organizuje Anglojęzyczny Przegląd Recytatorski „Poetry Out Loud” już od dziewięciu lat. Jest to przegląd, który wymaga od dzieci i nauczycieli sporego nakładu pracy, ale niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem placówek przedszkolnych, bowiem sztuka słowa, w przeciwieństwie do muzyki czy też plastyki, rzadko bywa przedmiotem konkursowym na etapie edukacji wczesnoszkolnej.

W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 29 dzieci z 17 bydgoskich i podbydgoskich przedszkoli. Zespół oceniający występy, jak zawsze, miał niełatwe zadanie, bowiem różnicowały się one wieloma cechami: stopniem trudności prezentowanego tekstu, poprawnością językową, sposobem recytacji, strojem i towarzyszącymi rekwizytami.

W jury zasiedli: dyrektor Katolickiego Niepublicznego Przedszkola św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy ks. Tomasz Cyl, nauczyciel-konsultant  z Pracowni Wspierania Edukacji Elementarnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy Krystyna Karpińska, nauczyciel języka angielskiego, wykładowca akademicki, metodyk nauczania języka angielskiego i szkoleniowiec  Małgorzata Tyszkowska.

Wśród sponsorów znalazły się następujące firmy: BIUROMAX-BALCER Sp. z o.o., Centrum Edukacji Technicznej i Zabaw ROBOproject, Hurtownia Monika, Piekarnia Baton,  Pentel Poland Sp. z o.o. i Szkoła Tańca Bailamos.

Dzięki darczyńcom wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Wyróżnieni zostali:

- Teo Pawlaczyk z Katolickiego Niepublicznego Przedszkola św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy

- Jan Jurczak z Przedszkola Językowo-Artystycznego Ence Pence w Bydgoszczy

- Anna Mucha z Przedszkola Niepublicznego „Serduszko” w Bydgoszczy

- Oliwia Tobolewska z Przedszkola Niepublicznego „Misiolandia” w Bydgoszczy

- Gabriela Pikulik z Niepublicznego Przedszkola Językowo-Artystycznego „Kolorowe Kredki” w Bydgoszczy

- Julia Listecka z Przedszkola nr 48 „Pod Sosnami” w Bydgoszczy

- Antonina Kopietz z Przedszkola nr 80 „Królestwo Maciusia” w Bydgoszczy

- Estera Burzyńska z Niepublicznego Przedszkola Anglojęzycznego „Tęczowa Kraina” w Niemczu

Opracowała: KATARZYNA BURCZYK

Galeria zdjęć z konkursu