IV ANGLOJĘZYCZNY PRZEGLĄD RECYTATORSKI POETRY OUT LOUD

W piątek 6 lutego 2015 roku w naszym przedszkolu odbył się IV Międzyprzedszkolny Anglojęzyczny Przegląd Recytatorski „Poetry Out Loud”,  którego zasadniczym celem jest popularyzacja języka angielskiego wśród przedszkolaków.

Po raz kolejny zorganizowaliśmy przegląd anglojęzycznej poezji dziecięcej, w którym udział wymaga od dzieci i nauczycieli dużego nakładu pracy i zaangażowania. Sztuka słowa bowiem, w przeciwieństwie do muzyki, czy plastyki, rzadko bywa przedmiotem konkursów na etapie edukacji wczesnoprzedszkolnej.

Do Przeglądu zgłosiło się 31 uczestników z 18 placówek przedszkolnych z Bydgoszczy.

Jury przypadło niełatwe zadanie wszechstronnej oceny prezentacji poezji angielskiej w jej własnym języku i w wykonaniu polskiego przedszkolaka, oceniano bowiem poprawność językową, stopień trudności tekstu, sposób recytacji, także strój i rekwizyty uczestnika.

W Jury zasiedli:

  • Pani Krystyna Karpińska – nauczyciel – konsultant z Pracowni Wspierania Edukacji Elementarnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli;
  • Pani Agnieszka Majkowska – nauczyciel języka angielskiego z Zespołu Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II;
  • Pani Cecylia Talaczyńska – dyrektor Katolickiego Niepublicznego Przedszkola św. Jadwigi Królowej;
  • Pani Katarzyna Torzewska – pedagog specjalny, ekspert – założyciel przedszkoli w Bydgoszczy oraz w Koronowie, autorka teatralnej formy stoliczkowej,  którą prezentuje w większości bydgoskich placówek edukacyjnych szczebla przedszkolnego.

Nagrody w Przeglądzie ufundowali hojni Sponsorzy – bydgoskie Firmy: Educarium, Hurtownia MONIKA, Pentel oraz STO. Opiekę medialną sprawowały TVP Oddział Bydgoszcz i Przewodnik Katolicki.

Nasze spotkanie z angielską poezją celowo nazwaliśmy przeglądem, a nie konkursem, żeby nie wywoływać zbędnego stresu i nerwów u dzieci. To bardzo ważne, aby to wydarzenie dawało dzieciom dużo radości i spełnienia. Zadbaliśmy o to, aby każde dziecko otrzymało piękny upominek, bo i trud był ogromny. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, a wśród nich w sposób szczególny nagrodzono:

  • Szymona Włodarczyka (3 lata) z Przedszkola nr 34 w wierszu pt. “Policeman”,
  • Hannę Karpińską (4 lata) z Przedszkola nr 48 “Pod Sosnami” w wierszu pt. “Whistle”,
  • Maję Siupę (4 lata) z Przedszkola Niepublicznego “Bajka” w wierszu pt. “Little Red”,
  • Wojciecha Irlika (5 lat) z Przedszkola nr 28 Angielskojęzycznego “Mały Poliglota” w wierszu pt. “The Big Enormous Turnip”,
  • Maję Krzemianowską (5 lat) z Przedszkola Niepublicznego “Promyczek” w wierszu pt. “My Parents Sent Me To the Store”,
  • Oliwiera Sokołowskiego (6 lat) z Przedszkola Niepublicznego “Muchomorek” w wierszu pt. “Fishing Time”.

 

Katarzyna Burczyk

Nauczyciel języka angielskiego w Katolickim Niepublicznym Przedszkolu św. Jadwigi Królowej