II ANGLOJĘZYCZNY PRZEGLĄD RECYTATORSKI POETRY OUT LOUD

Druga edycja Przeglądu odbyła się 1.02.2013 roku. W imprezie, której zasadniczy cel to popularyzacja języka angielskiego, związany jest nieodłącznie z kształceniem u dzieci umiejętności dzielenia się słowem poezji oraz radosnego przeżywania wspólnego spotkania, wzięło udział 30 dzieci z 17 bydgoskich i podbydgoskich placówek przedszkolnych.

Umiejętności uczestników manifestowane stopniem trudności prezentowanego tekstu, sposobem recytacji, a także strojem wraz z rekwizytami, oceniało Jury, w którym zasiadły Panie:

• Kasandra Jakubowska ze Szkoły Języków Obcych WESTGATE w Bydgoszczy,
  • Krystyna Karpińska – nauczyciel-konsultant z Pracowni Wspierania Edukacji Elementarnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy,
  • Cecylia Talaczyńska – dyrektor Katolickiego Niepublicznego Przedszkola św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy,
  • Katarzyna Torzewska – pedagog specjalny, ekspert-założyciel przedszkoli w Bydgoszczy oraz w Koronowie.

Nagrody w Przeglądzie ufundowali hojni Sponsorzy – bydgoskie Firmy:

• CENTRUM WSPIERANIA ROZWOJU I TWÓRCZEJ EDUKACJI DZIECI, EDUCARIUM Sp. z o.o.;
  • Hurtownia MONIKA,
  • PENTEL Poland Sp. z o.o.
  • Redakcja „PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO
  • Szkoła Języków Obcych WESTGATE Bydgoszcz.

Opiekę medialną sprawowała TVP ODDZIAŁ BYDGOSZCZ.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a wśród nich wyróżnienia otrzymali:

• PAWEŁ PEPLIŃSKI (6 lat) z Przedszkola Niepublicznego „Promyczek”, w wierszu pt. „Mouse In The House”;
  • MAJA KIEŁKOWSKA (3 lata) z Przedszkola nr 48 „Pod Sosnami”, w wierszu pt. „Angry Cause Hungry”;
  • PATRYK STELMASZEK (5 lat) z Przedszkola nr 28 Angielskojęzycznego „Mały Poliglota”, w wierszu pt. „Brave Little Monster”;
  • ZUZANNA SZYMCZAK (5 lat) z Przedszkola nr 28 Angielskojęzycznego „Mały Poliglota”, w wierszu pt. „Snowman”;
  • DOMINIK SEKULSKI (5 lat) z Niepublicznego Przedszkola Anglojęzycznego „Mali Odkrywcy”, w wierszu pt. „The Dentist Pulled My Tooth Out”;
  • MATEUSZ GRYNIENKO (5 lat) z Przedszkola nr 34, w wierszu pt. „Mr Brown the Circus Clown”.

Zapraszając do udziału w przyszłorocznym Przeglądzie, jego organizatorzy składają najserdeczniejsze podziękowania wszystkim osobom oraz Firmom, dzięki którym impreza cieszy się zainteresowaniem przeszkoli i wpisuje się na stałe w kalendarz imprez organizowanych dla najmłodszych. Przegląd pokazuje jak duże są możliwości językowe małych dzieci, i że warto rozwijać je od najwcześniejszych lat.

Bardzo się cieszymy, że nasza Patronka – święta Jadwiga Królowa – nie tylko wyprasza dla naszego Przedszkola potrzebne łaski, ale też inspiruje nas w służbie dzieciom i ich rodzicom. Kolejny Przegląd Recytatorski poezji w języku angielskim ma nie tylko zachęcać dzieci do nauki powszechnego języka obcego, ale też kształtować wrażliwość na piękno słowa w poezji i pobudzać wyobraźnię do aktorskiej interpretacji tekstu. To wszystko, w naszym rozumieniu, jest przedłużeniem dzieła, które podejmowała św. Jadwiga Królowa w trosce o gruntowne wykształcenie i dobre wychowanie młodego pokolenia. Cieszymy się, że możemy służyć dzieciom.