VII ANGLOJĘZYCZNY PRZEGLĄD RECYTATORSKI POETRY OUT LOUD

VII Międzyprzedszkolny Anglojęzyczny Przegląd Recytatorski „Poetry Out Loud”

w Katolickim Niepublicznym Przedszkolu św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy

W Roku Pańskim 2018, kolejna edycja Przeglądu przypadła na ósmy dzień lutego. W imprezie, której zasadniczy cel – popularyzacja języka angielskiego – związany jest nieodłącznie z kształceniem u dzieci umiejętności dzielenia się słowem poezji oraz radosnego przeżywania wspólnego spotkania, wzięło udział 33 dzieci z 18 bydgoskich placówek przedszkolnych.

Umiejętności uczestników manifestowane stopniem trudności prezentowanego tekstu, sposobem recytacji, a także strojem wraz z rekwizytami, oceniało Jury, w którym zasiadły Panie: Maria Gładyszewska – pracownik naukowy UKW z Zakładu Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej, Krystyna Karpińska – nauczyciel-konsultant  z Pracowni Wspierania Edukacji Elementarnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Cecylia Talaczyńska – dyrektor Katolickiego Niepublicznego Przedszkola św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy oraz Magdalena Zawiszewska – lektorka z Centrum Języków Obcych WSB w Bydgoszczy.

Nagrody w Przeglądzie ufundowali hojni Sponsorzy – bydgoskie Firmy: Dekoszkło Sp. z o. o., Stowarzyszenie Sztuki i Nauki „ECHO art”, Hurtownia MONIKA, Biuromax Balcer Sp. z o. o.; Baton Sp. z o. o.; Pentel Poland Sp. z o. o. oraz Redakcja „Przewodnika Katolickiego” i Centrum Edukacyjne ROBOproject.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a wśród nich wyróżnienia zdobyli:

• Antonina Gogolewska (6 lat), Przedszkole nr 80 „Królestwo Maciusia”, za wiersz pt. „Mother Doesn’t Want a Dog”
  • Wiktoria Bucior (4 lata), Katolickie Niepubliczne Przedszkole św. Jadwigi Królowej, za wiersz pt. „You and I”
  • Emma Stefanek (4 lata), Niepubliczne Przedszkole Anglojęzyczne „Tęczowa Kraina”, za wiersz pt. „Brown Bear, Brown Bear What Do You See?”
  • Kalina Kotowska (6 lat), Przedszkole Niepubliczne Bajkolandia, za wiersz pt. „Families”
  • Julian Małek (6 lat), Przedszkole nr 34 w Bydgoszczy „Mali Odkrywcy”, za wiersz pt. „Elephant”
  • Nadia Nowakowska (5 lat), Przedszkole nr 34 w Bydgoszczy „Mali Odkrywcy”, za wiersz pt. „Sick”
  • Aleksandra Pokrzywiec (6 lat), Przedszkole nr 28 „Mały Poliglota”, za wiersz pt. „Hot Sun”
  • Eryk Ratajczak (6 lat), Collegium Catholicum Bydgostiense Zespół Szkół Katolickich Pomnik Jana Pawła II w Bydgoszczy, za wiersz pt. „Crocodile’s Toothache”.

Zapraszając do udziału w przyszłorocznym Przeglądzie, jego organizatorzy składają najserdeczniejsze podziękowania wszystkim osobom oraz Firmom, dzięki którym impreza cieszy się zainteresowaniem przeszkoli i wpisuje się na stałe w kalendarz imprez organizowanych dla najmłodszych. Przegląd pokazuje jak duże są możliwości językowe małych dzieci, i że warto rozwijać je od najwcześniejszych lat.

Bardzo się cieszymy, że nasza Patronka – święta Jadwiga Królowa – nie tylko wyprasza dla naszego Przedszkola potrzebne łaski, ale też inspiruje nas w służbie dzieciom i ich rodzicom. Kolejny Przegląd Recytatorski poezji w języku angielskim ma nie tylko zachęcać dzieci do nauki powszechnego języka obcego, ale też kształtować wrażliwość na piękno słowa w poezji i pobudzać wyobraźnię do aktorskiej interpretacji tekstu. To wszystko w naszym rozumieniu jest przedłużeniem dzieła, które podejmowała św. Jadwiga Królowa w trosce o gruntowne wykształcenie i dobre wychowanie młodego pokolenia. Cieszymy się, że możemy służyć dzieciom.

Zapraszamy do udziału w przyszłorocznym Przeglądzie!!!

Lektor j. angielskiego Katarzyna Burczyk

Galeria zdjęć z konkursu